Jesteś tutaj: Start / O szkole

O szkole

Nasza szkoła powstała w latach sześćdziesiątych. W styczniu 1962 roku uczniowie po raz pierwszy przekroczyli jej progi. Na początku istnienia, aż do 1999 roku uczęszczało do szkoły około 860 uczniów. Było nas tak dużo, że przez pewien czas uczyliśmy się na dwie zmiany. Potem odeszły od nas klasy VII i  VIII do nowopowstałych gimnazjów.

Obecnie szkoła liczyblisko 300 uczniów. Mamy po dwie klasy z każdego rocznika. Wygląd i wyposażenie szkoły zmienia się z biegiem lat. Nasza szkoła posiada piękny, odnowiony basen oraz nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Mamy też dobrze wyposażoną salę informatyczną, pracownię multimedialną oraz salę zabaw, która powstała dzięki rządowemu programowi "Radosna Szkoła".

W szkole można zjeść obiad. Dzieci uczęszczają do świetlicy szkolnej, gdzie miło spędzają czas.

Nauczyciele organizują wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych, na które uczęszczają chętni uczniowie.

Jeśli mamy jakieś problemy, kłopoty zawsze możemy zwrócić się z nimi do pani pedagog, która jest w naszej szkole codziennie. Można się z nią kontaktować również w sprawach stypendiów szkolnych, motywacyjnych. Pani pedagog dba też o to, by każdy z nas miał podręczniki szkolne.

W naszej szkole prężnie działa Spółdzielnia Uczniowska. Lubimy i chętnie pracujemy w naszym szkolnym sklepiku "Balbinka". Nasza Spółdzielnia oprócz sprzedaży przyborów szkolnych, zeszytów, słodyczy i napojów prowadzi działalność kuluralno-oświatową. Organizujemy dyskoteki dla naszych członków. Jesteśmy współorganizatorami dyskotek szkolnych, na które kupujemy słodycze i napoje. Zyski, które osiągamy przeznaczmy również na zakup drobnych upominków dla wszystkich uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka, "Zajączka", "Mikołaja" oraz dla kwiaty dla naszych nauczycieli z okazji ich święta. Jesteśmy też fundatorami nagród na szkolne konkursy, olimpiady.

Bardzo nas cieszy, że ktoś docenia naszą pracę. Opiekun naszej Spółdzielni otrzymał za swą działalność Nagrodę Wzorowego Spółdzielcy.

Oprócz codziennej pracy mamy w szkole wiele atrakcji. W ciągu roku jeździmy na wycieczki, chodzimy do kina, teatru. Mamy też zapewnioną opiekę w czasie ferii zimowych, ponieważ w szkole odbywają się zajęcia sportowe. Nie możemy rozstać się rownież ze szkołą w czasie wakacji. Przychodzimy tu na półkolonie lub na zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Nasza szkoła położona jest w pięknym zakątku. Mieści się na końcu ulicy Lompy, tuż obok dużego parku. Z drugiej strony otaczają nas ogródki działkowe. Jest dużo zieleni. Nie ma tu zbyt dużego ruchu ulicznego, w związku z czym czujemy się bezpiecznie i mamy świeże powietrze.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą naszej szkole.

Bardzo lubimy naszą szkołę. Pytaliśmy o to samo nauczycieli. Okazało się, że oni też nie wyobrażają sobie innej pracy.

Jest więc dobrze!

Zapraszamy!!!!!

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma